Sufity napinane – co to jest

Sufity napinane (producenci DPS, BARISSOL) to cienka, ale wytrzymała folia rozciągana na specjalnej konstrukcji brzegowej. Rozwiązanie takie daje nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni zarówno wnętrz użytkowych jak i mieszkalnych.

Doskonale maskuje wszelkie nierówności, uskoki stropów, pęknięcia i istniejące instalacje. Idealnie gładki, odporny na odkształcenia wstrząsy i uderzenia; może tworzyć płaszczyzny o dowolnych kształtach: płaskich, owalnych, falistych, przestrzennych, łamanych oraz wielopoziomowych.

Ponadto, sufity napinane są lekkie (0,18 kg/m2), więc nie obciążają istniejącego stropu. Nie wymagają również malowania, a szeroka paleta barw (ponad 100) umożliwia dopasowanie ich do różnego rodzaju pomieszczeń i indywidualnych preferencji.

Dzięki specjalnym właściwościom zapobiega osiadaniu na jego powierzchni cząstek kurzu i pary wodnej; jest bardzo odporny na zabrudzenia.

Sam montaż sufitu DPS jest szybki, dzięki czemu nie powoduje wstrzymywania innych prac remontowych oraz nie wymaga specjalnego przygotowania pomieszczenia jak to ma miejsce podczas stosowania innych powszechnych produktów.

Sufity napinane jest w pełni odporny na wilgoć, chroni wnętrze pomieszczenia zapewniając bezpieczeństwo przed zalaniem, a także zabezpiecza konstrukcję stropu przed gromadzeniem się nadmiernej ilości wilgoci.

Powłoka sufitu odporna jest na osadzanie się pary wodnej, antyelektrostatyczna, nieprzemakalna – przez co wykonywany każdorazowo na zamówienie sufit napinany jest rozwiązaniem długotrwałym, niewymagającym dodatkowych nakładów przez cały okres użytkowania.

Sufit w zależności od wybranej wersji może być błyszczący, matowy, satynowy, metaliczny lub przeźroczysty (umożliwiający podświetlenie LED), a także umożliwia przy wykorzystaniu techniki światłowodowej tworzenie niepowtarzalnych gwiaździstych nieboskłonów.

Szacunkowa cena (M+R) od 180 pln/m2 netto.

Sufity napinane posiadają wszelkie konieczne atesty i dopuszczenia. 

Przykładowa galeria realizacji i możliwości:

Wyślij do nas wiadomość


  Zobacz także inne wpisy na blogu

  26.03.2024

  Remonty biur – droga do nowego oblicza firm

  Remonty biur – droga do nowego oblicza firm Biuro, tak samo jak każde inne pomieszczenie robocze, na przestrzeni czasu może [...]

  Sprawdź teraz

  02.02.2024

  Sucha zabudowa

  Sucha zabudowa Budowa własnego mieszkania, wystarczającego możliwie na jak najdłużej, dla wielu jest życiowym kamieniem milowym. Zanim jednak trafi ono [...]

  Sprawdź teraz

  02.02.2024

  Sufity podwieszane

  Sufity podwieszane Sufit jest największą płaszczyzną widoczną w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jego wygląd bardzo często decyduje o pierwszym wrażeniu bądź [...]

  Sprawdź teraz