Sufity napinane – co to jest

Sufity napinane (producenci DPS, BARISSOL) to cienka, ale wytrzymała folia rozciągana na specjalnej konstrukcji brzegowej. Rozwiązanie takie daje nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni zarówno wnętrz użytkowych jak i mieszkalnych.

Doskonale maskuje wszelkie nierówności, uskoki stropów, pęknięcia i istniejące instalacje. Idealnie gładki, odporny na odkształcenia wstrząsy i uderzenia; może tworzyć płaszczyzny o dowolnych kształtach: płaskich, owalnych, falistych, przestrzennych, łamanych oraz wielopoziomowych.

Ponadto, sufit napinany jest lekki (0,18 kg/m2), więc nie obciąża istniejącego stropu, nie wymaga również malowania, a szeroka paleta barw (ponad 100) umożliwia dopasowanie go do różnego rodzaju pomieszczeń i indywidualnych preferencji.

Dzięki specjalnym właściwościom zapobiega osiadaniu na jego powierzchni cząstek kurzu i pary wodnej; jest bardzo odporny na zabrudzenia.

Sam montaż sufitu DPS jest szybki, dzięki czemu nie powoduje wstrzymywania innych prac remontowych oraz nie wymaga specjalnego przygotowania pomieszczenia jak to ma miejsce podczas stosowania innych powszechnych produktów.

Sufit napinany jest w pełni odporny na wilgoć, chroni wnętrze pomieszczenia zapewniając bezpieczeństwo przed zalaniem, a także zabezpiecza konstrukcję stropu przed gromadzeniem się nadmiernej ilości wilgoci.

Powłoka sufitu odporna jest na osadzanie się pary wodnej, antyelektrostatyczna, nieprzemakalna – przez co wykonywany każdorazowo na zamówienie sufit napinany jest rozwiązaniem długotrwałym, niewymagającym dodatkowych nakładów przez cały okres użytkowania.

Sufit w zależności od wybranej wersji może być błyszczący, matowy, satynowy, metaliczny lub przeźroczysty (umożliwiający podświetlenie LED), a także umożliwia przy wykorzystaniu techniki światłowodowej tworzenie niepowtarzalnych gwiaździstych nieboskłonów.

Szacunkowa cena (M+R) od 180 pln/m2 netto.

Sufity napinane posiadają wszelkie konieczne atesty i dopuszczenia. 

Przykładowa galeria realizacji i możliwości:

Wyślij do nas wiadomość

  Zobacz także inne wpisy na blogu

  05.09.2023

  Remont biur i lokali użytkowych Bielsko

  Kiedy zdecydować się na remont biura lub lokalu użytkowego? Wystrój biura firmowego czy innego z lokali użytkowych to kluczowa kwestia. [...]

  Sprawdź teraz

  05.09.2023

  Profesjonalny remont powierzchni komercyjnych Bielsko

  Profesjonalne remonty powierzchni komercyjnych Jednym z obowiązków przedsiębiorców, którzy zarządzają powierzchniami komercyjnymi, jest właściwe utrzymanie porządku w tych przestrzeniach. Jeżeli [...]

  Sprawdź teraz

  23.01.2023

  Farby dla alergików

  Alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku: obecnie na dolegliwość tę cierpi od 10-30 procent populacji. Grupą szczególnie podatną na alergie [...]

  Sprawdź teraz