Remonty biur – droga do nowego oblicza firm

Remonty biur – droga do nowego oblicza firm

Biuro, tak samo jak każde inne pomieszczenie robocze, na przestrzeni czasu może wymagać wprowadzania zmian. Zazwyczaj wynikają one z potrzeby aktualizacji wyglądu, dostosowania przestrzeni do aktualnych potrzeb firmowych, czy naprawy/modernizacji infrastruktury. Z tego też powodu poprawnie przeprowadzone remonty biur mogą znacząco wpłynąć na komfort i wydajność pracy. Ponadto, przy wykorzystaniu odpowiednich rozwiązań, rezultat końcowy pozwoli na ocieplenie wizerunku firmy zarówno w oczach pracowników, jak i partnerów biznesowych. Warto jednak wiedzieć, jak remonty biur przeprowadzać w przemyślany i zorganizowany sposób, żeby uniknąć opóźnień i innych problemów. 

Od czego warto zacząć remonty biur?

Remonty biur, bez względu na skalę, zazwyczaj przebiegają według pewnego schematu. Ma on na celu usystematyzowanie przeprowadzanych prac oraz utrzymanie ich w konkretnych ramach czasowych, podczas których przedsiębiorstwo może sobie na taki remont pozwolić. Przeprowadzając remonty biur, przede wszystkim trzeba ustalić, jakie są aktualne potrzeby firmy w tym obszarze. Cel podstawowy to zwykle reorganizacja przestrzeni biurowej. Mogą mu jednak towarzyszyć cele poboczne, takie jak: poprawa przestrzeni otwartej, stworzenie pomieszczeń konferencyjnych, modernizacja kuchni, implementacja obszarów rekreacyjnych, poprawa efektywności energetycznej czy wprowadzenie technologii przydatnych podczas codziennej pracy. Na przytoczonych przykładach lista celów pobocznych się nie zamyka, a ich ilość oraz specyfika zależą przede wszystkim od konkretnej jednostki poddawanej remontowi.

Po określeniu zakresu prac przychodzi czas na ustalenie budżetu, jaki można na nie przeznaczyć. W jego ramach uwzględniane są koszty podstawowe (wykorzystywane materiały budowlane, robocizna, opłaty za projektowanie, nadzór budowlany) oraz dodatkowe (nowe meble, wyposażenie, oświetlenie). Remonty biur w dużej mierze opierają się również na opracowanym projekcie remontu, uwzględniającym ergonomię, estetykę oraz efektywność pracy w nowym otoczeniu. Prawidłowo sporządzony projekt powinien obejmować układ pomieszczeń (aktualny lub nowy, zależnie od zlecenia), wybór materiałów wykończeniowych, kolorów, czy mebli.

Kiedy projekt nowego biura zostanie przedstawiony i zatwierdzony, kolejnym krokiem jest wybranie wykonawcy, który zagwarantuje rzetelne i terminowe zakończenie prac. Najkorzystniejsze będzie wybranie sprawdzonej firmy, która zapewni wysoką jakość wykonania, przy ustalonym budżecie i harmonogramie. Dodatkowym atutem mogą być wcześniej przeprowadzone remonty biur zakończone sukcesem. Wszystkie przedstawione kryteria spełnia firma BIKSTYL, której specjalnością są prace budowlano-wykończeniowe, w tym rearanżacje przestrzeni biurowych.

Po opracowaniu planu i kosztów…

Każdy remont rozpoczyna się ona od przygotowania pomieszczeń, na które składa się usunięcie z nich wyposażenia oraz zabezpieczenie stałych elementów nie wymagających wymiany, np. podłóg, ścian czy instalacji elektrycznych. Ma to na celu uchronienie ważnych części biura przez mogącymi mieć miejsce podczas prac remontowych uszkodzeniami, takimi jak plamy, rysy, czy wygięcia.

Po przygotowaniu można przystąpić do faktycznych prac remontowych. Czas ich trwania jest różny, zależnie od wybranych technik i materiałów czy odległości miejsca zlecenia od siedziby firmy realizującej prace. Ich zakres, zależnie od zlecenia, również bywa zmienny, wahając się od przemalowania pomieszczeń biurowych po całkowitą zmianę strukturalną. W każdym wypadku firma BIKSTYL staje na wysokości zadania, by zapewnić zleceniodawcy najwyższej jakości usługi budowlane, wykorzystujące różnorodne materiały oraz najnowocześniejsze technologie.

Ostatnim etapem remontu powierzchni biurowej jest dostosowanie jej do potrzeb pracowników, zapewniając odpowiednie wyposażenie, meble, oświetlenie i inne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania biura.

Czemu warto powierzyć remonty biur firmie BIKSTYL?

Jesteśmy firmą działającą na rynku od ponad 25 lat. Zajmujemy się szeroko pojętą działalnością budowlaną zarówno na terenie Bielska-Białej, jak i w okolicach. Jesteśmy otwarci na współpracę z firmami chcącymi zmienić oblicze swojej przestrzeni biurowej. Doświadczenie w branży budowlanej oraz ilość i różnorodność zleceń, które mieliśmy przyjemność zrealizować do tej pory, przekładają się na jakość naszych usług. To wszystko sprawia, że mamy wiedzę i możliwości, dzięki którym możemy przeprowadzać remonty biur sprawnie i z zadowalającym efektem końcowym.

Oferujemy usługi w zakresie urządzania i projektowania biur, organizacji przestrzeni biurowych oraz aranżacji nowych biurowców. W tą obszerną listę działalności budowlanej w środowisku administracyjnym wpisują się również remonty biur. Podstawowym kryterium, którym się kierujemy podczas realizacji zadania jest koncepcja klienta. Jeśli jednak w momencie składania zamówienia wydaje się ona być niekompletna, służymy pomocą. Opierając się na ciekawych przykładach i naszym bogatym doświadczeniu, z przyjemnością doradzimy, jakie rozwiązanie w danym przypadku będzie najkorzystniejsze.

Zapewniamy również remonty biur z dodatkiem niestandardowych usług. Taka oferta jest skierowana do klientów, którym zależy na wyjątkowym, spersonalizowanym miejscu pracy. Uwzględnia ona, obok nowatorskich rozwiązań budowlanych, niemal nieograniczone techniki dekoracyjne, którym jedynym realnym ograniczeniem jest wizja zleceniodawcy. Wszystkie będące w naszej ofercie techniki mają charakterystyczne dla siebie cechy i zalety, na swój sposób pozytywnie wpływające na efekt końcowy. Dają one możliwość dowolnego eksperymentowania z wyglądem i właściwościami, przy jednoczesnym zachowaniu umiaru. Dzięki temu mimo niemałej swobody remonty biur w naszym wykonaniu cechuje spójność i wyważenie.

Wyślij do nas wiadomość


  Zobacz także inne wpisy na blogu

  31.05.2024

  Projekt wnętrza - sztuka tworzenia harmonijnej przestrzeni

  Projekt wnętrza – sztuka tworzenia harmonijnej przestrzeni Projektowanie przestrzeni użytkowych to nie tylko kwestia wyboru mebli i kolorów ścian. Jest [...]

  Sprawdź teraz

  02.02.2024

  Sucha zabudowa

  Sucha zabudowa Budowa własnego mieszkania, wystarczającego możliwie na jak najdłużej, dla wielu jest życiowym kamieniem milowym. Zanim jednak trafi ono [...]

  Sprawdź teraz

  02.02.2024

  Sufity podwieszane

  Sufity podwieszane Sufit jest największą płaszczyzną widoczną w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jego wygląd bardzo często decyduje o pierwszym wrażeniu bądź [...]

  Sprawdź teraz