Montaż sufitów podwieszanych – sposoby

Montaż sufitów podwieszanych to jedna z najpopularniejszych i efektownych technik wykończenia wnętrz. Odpowiednio zamontowany sufit dodaje zarówno ponadczasową estetykę, jak i oferuje liczne praktyczne korzyści.

Montaż takich sufitów stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko w przypadku nowo budowanych obiektów, ale także podczas modernizacji istniejących pomieszczeń. Proces montażu wymaga wyjątkowej precyzji i doświadczenia. Przed przystąpieniem do prac należy wziąć pod uwagę różnorodność dostępnych materiałów, kształt, wzornictwo oraz zastosowanie.

Montaż sufitów podwieszanych – rodzaje

Oprócz względów estetycznych, często decydujemy się na montaż sufitów podwieszanych, ze względów technicznych. Doskonale wykańczają surową powierzchnię stropów, świetnie poprawiają ciepłochronność, a także ulepszają akustykę wnętrza.

Jest wiele rodzajów i sposób montażu takich sufitów. Są one uwarunkowane przede wszystkim wielkością pomieszczenia. Dzielą się one ze względu na materiał wykonania, konstrukcję, a także przeznaczenie. Dzięki szerokiej możliwości wyboru, każdy może dobrać taki sufit pod swoje indywidualne potrzeby.

W obiektach biurowych, edukacyjnych oraz dużych obiektach publicznych, takich jak galerie handlowe, najpopularniejszymi sufitami są kasetonowe oraz rastrowe. Sufit rastrowy ma możliwość stworzenia otwartej powierzchni o odpowiednim obiegu powietrza nawet do 90%. Natomiast sufity kasetonowe pozwalają na ukrycie instalacji przy jednoczesnym swobodnym dostępie do nich. Jest to niezwykle ważne w kwestii napraw i konserwacji dużych obiektów.

Wielkość pomieszczenia ma znaczenie

Przed dokonywaniem montażu sufitów podwieszanych należy stworzyć prawidłowy projekt, zakupić niezbędne materiały oraz narzędzia, a także wykonać odpowiednie pomiary. Istotne jest, aby nie pomijać żadnego z tych etapów, ponieważ warunkują one finalny efekt.

Do pomieszczeń małych i niskich najczęściej stosuje się pojedynczy stelaż jednopoziomowy. Montuje się go przy pomocy krótkich łączników. Dzięki temu nie tracimy aż tak na wysokości wnętrza. Natomiast, jednym z minusów takiego rozwiązania jest znacząco mniejsza przestrzeń powstała wewnątrz sufitu. Przez to zmieści się tam tylko przewody elektryczne, co mocno ogranicza podczas tworzenia projektu.

W większych i bardziej przestronnych pomieszczeniach zazwyczaj stosuje się stelaż dwupoziomowy krzyżowy. Jest on dedykowany do tego typu wnętrz, ponieważ zajmuje dużo miejsca. Daje on duże możliwości podczas projektowania, swobodę wyboru oświetlenia, kształtu, a także materiału wykonania.

Ważne jest, aby podczas dokonywania wyboru materiału, rodzaju konstrukcji czy sposobu montażu wziąć pod uwagę nie tylko aspekt wizualny, ale również wielkość wnętrza, która warunkuje funkcjonalność danego pomieszczenia.

Montaż sufitów podwieszanych – jakość oraz doświadczenie 

Nasza firma świadczy usługi budowlano-remontowe oraz specjalizująca się w profesjonalnych wykończeniach sufitów. Z powodzeniem obsługujemy małe i duże przedsiębiorstwa, a także klientów prywatnych. Z ponad 25-letnim doświadczeniem i licznie zakończonymi sukcesem inwestycjami, gwarantujemy wysoką jakość naszych usług.

Nasz zakres działań związanych z sufitami obejmuje:

 • Montaż i wykończenie sufitów,
 • Malowanie i dekorowanie sufitów,
 • Oświetlenie sufitów,
 • Renowacje i naprawy sufitów.

Działamy sprawnie i profesjonalnie, dostosowując się do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dobierając metodę, materiały oraz rodzaj konstrukcji uwzględniamy Twój budżet oraz oczekiwania wizualne. Niezależnie od skali projektu zapewniamy solidne wykonanie, a nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam sprostać nawet najbardziej wymagającym wnętrzom. Z nami montaż sufitów podwieszanych to sama przyjemność.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą, a w przypadku wszelkich pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. 

Wyślij do nas wiadomość


  Zobacz także inne wpisy na blogu

  31.05.2024

  Projekt wnętrza - sztuka tworzenia harmonijnej przestrzeni

  Projekt wnętrza – sztuka tworzenia harmonijnej przestrzeni Projektowanie przestrzeni użytkowych to nie tylko kwestia wyboru mebli i kolorów ścian. Jest [...]

  Sprawdź teraz

  26.03.2024

  Remonty biur – droga do nowego oblicza firm

  Remonty biur – droga do nowego oblicza firm Biuro, tak samo jak każde inne pomieszczenie robocze, na przestrzeni czasu może [...]

  Sprawdź teraz

  02.02.2024

  Sucha zabudowa

  Sucha zabudowa Budowa własnego mieszkania, wystarczającego możliwie na jak najdłużej, dla wielu jest życiowym kamieniem milowym. Zanim jednak trafi ono [...]

  Sprawdź teraz