Farby dla alergików

Alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku: obecnie na dolegliwość tę cierpi od 10-30 procent populacji. Grupą szczególnie podatną na alergie są dzieci. Szacuje się, że za trzy lata już co drugi maluch będzie alergikiem. Dlatego tak istotne staje się stosowanie produktów bezpiecznych – czyli nie zawierających w swoim składzie alergenów. Zasada ta dotyczy także farb.

Z myślą o alergikach Beckers wprowadził specjalne produkty wodorozcieńczalne, nie zawierające żadnych substancji uczulających. Mogą więc być używane do malowania ścian w pokojach dziecięcych, żłobkach, przedszkolach, szpitalach, czyli w pomieszczeniach, w których czynniki uczulające nie powinny występować.

Farby dla alergików marki Beckers zostały z pozytywnym wynikiem przebadane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, jako spełniające restrykcyjne wymogi dotyczące ochrony przed alergią. Potwierdza to czytelna informacja na opakowaniu: Farba rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne i logotyp Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne zbadało i udzieliło rekomendacji na wiele produktów marki Beckers i Tikkurila.

Oto kilka zasad, które pozwolą urządzić pokój alergika:

 • Ściany muszą być suche, aby uniknąć zagnieżdżania się grzybów pleśniowych
 • Wszystkie szczeliny należy starannie wypełnić, aby zapobiec osadzaniu się kurzu
 • Do malowania ścian zaleca się używać tylko rekomendowanych farb dla alergików
 • Wystające framugi drzwi należy często odkurzać i dokładnie wycierać wilgotną ściereczką
 • Tapety z odstającymi brzegami należy całkowicie usunąć
 • Nowe tapety należy często wycierać wilgotną ściereczką
 • Podłoga powinna być pokryta materiałem, który łatwo się zmywa
 • Zaleca się usunąć wszystkie zbędne meble z pokoju
 • Łóżko powinno być drewniane lub metalowe
 • Materace powinny być wykonane z gąbki i zaopatrzone w pokrowiec umożliwiający ścieranie kurzu
 • Pokój alergika należy sprzątać co najmniej raz dziennie

Dokonując zakupów możemy wpływać na nasze otoczenie i świat, w którym żyjemy. Poprzez świadomy wybór produktów wytworzonych w sposób bezpieczny dla środowiska, bezpośrednio przyczyniamy się do jego ochrony.

FARBY Z ECO-LABEL

Znak Eco-label promuje wyroby przyjazne środowisku. Jest alternatywą dla państwowych ekologicznych znaków towarowych krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej. Gwarantuje określoną jakość produktów poza politycznymi granicami państw członkowskich. Znak Eco-label dotyczy wszystkich produktów z wyłączeniem żywności, napojów, sprzętu medycznego oraz farmaceutyków.

Proces weryfikacji produktów

Wszystkie produkty wyróżnione znakiem Eco-label przechodzą badania atestacyjne skupiające się na stopniu obciążenia środowiska. Badania te dotyczą: pozyskiwania surowców pierwotnych, produkcji, pakowania i transportu, użytkowania produktu i utylizacji. Na każdym etapie badań oceniane są następujące aspekty: produkcja odpadów, zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza, emisja hałasu, zużycie zasobów naturalnych i energii oraz wpływ na ekosystemy.

Farby, które zostały wyróżnione znakiem Eco-label nie zawierają toksycznych ani rakotwórczych substancji. Bezwzględnie zabronione jest użycie związków metali ciężkich oraz substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Podczas produkcji ograniczono emisję siarki, a bieltytanowa, która jest jednym z surowców do produkcji farb, także została wytworzona przy zminimalizowanej emisji szkodliwych substancji. Farby z Eco-label zawierają czytelną informację na temat składowania, postępowania z płynnymi resztkami oraz czyszczenia narzędzi.

Szwedzkie farby Beckers

Skandynawia kojarzy nam się z czystą, nieskażoną przyrodą i wysoką świadomością społeczną w zakresie ekologii. Dlatego też szwedzki producent farb Alcro-Beckers AB posiada swoim portfolio 28 produktów wyróżnionych znakiem Eco-label. W stosunku do pozostałych producentów europejskich daje to firmie pozycję lidera. Na rynku polskim dystrybuowanych jest 9 produktów posiadających znak Eco-label.

Wyślij do nas wiadomość

  Zobacz także inne wpisy na blogu

  24.11.2023

  Remont domu

  Remont domu Remont domu to fascynujące przedsięwzięcie, które nie tylko odświeża estetykę naszego miejsca zamieszkania, ale także wpływa na funkcjonalność [...]

  Sprawdź teraz

  24.11.2023

  Układanie płytek

  Układanie płytek Układanie płytek to nie tylko praktyczne rozwiązanie w zakresie wykończenia powierzchni, ale również sztuka. Wymaga ona precyzji, doświadczenia [...]

  Sprawdź teraz

  24.11.2023

  Budownictwo przemysłowe

  Budownictwo przemysłowe Budownictwo przemysłowe stanowi nieodzowny filar współczesnej gospodarki. Pełni kluczową rolę w tworzeniu infrastruktury umożliwiającej produkcję, magazynowanie oraz dystrybucję [...]

  Sprawdź teraz