Farby dla alergików

Farby dla alergików

Farby dla alergików – alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku: obecnie na dolegliwość tę cierpi od 10-30 procent populacji. Grupą szczególnie podatną na alergie są dzieci. Szacuje się, że za trzy lata już co drugi maluch będzie alergikiem. Dlatego tak istotne staje się stosowanie produktów bezpiecznych – czyli nie zawierających w swoim składzie alergenów. Zasada ta dotyczy także farb.

Z myślą o alergikach Beckers wprowadził specjalne produkty wodorozcieńczalne, nie zawierające żadnych substancji uczulających. Mogą więc być używane do malowania ścian w pokojach dziecięcych, żłobkach, przedszkolach, szpitalach, czyli w pomieszczeniach, w których czynniki uczulające nie powinny występować.

Farby dla alergików marki Beckers zostały z pozytywnym wynikiem przebadane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, jako spełniające restrykcyjne wymogi dotyczące ochrony przed alergią. Potwierdza to czytelna informacja na opakowaniu: Farba rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne i logotyp Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne zbadało i udzieliło rekomendacji na wiele produktów marki Beckers i Tikkurila.

Oto kilka zasad, które pozwolą urządzić pokój alergika:

 • Ściany muszą być suche, aby uniknąć zagnieżdżania się grzybów pleśniowych
 • Wszystkie szczeliny należy starannie wypełnić, aby zapobiec osadzaniu się kurzu
 • Do malowania ścian zaleca się używać tylko rekomendowanych farb dla alergików
 • Wystające framugi drzwi należy często odkurzać i dokładnie wycierać wilgotną ściereczką
 • Tapety z odstającymi brzegami należy całkowicie usunąć
 • Nowe tapety należy często wycierać wilgotną ściereczką
 • Podłoga powinna być pokryta materiałem, który łatwo się zmywa
 • Zaleca się usunąć wszystkie zbędne meble z pokoju
 • Łóżko powinno być drewniane lub metalowe
 • Materace powinny być wykonane z gąbki i zaopatrzone w pokrowiec umożliwiający ścieranie kurzu
 • Pokój alergika należy sprzątać co najmniej raz dziennie

Dokonując zakupów możemy wpływać na nasze otoczenie i świat, w którym żyjemy. Poprzez świadomy wybór produktów wytworzonych w sposób bezpieczny dla środowiska, bezpośrednio przyczyniamy się do jego ochrony.

FARBY DLA ALERGIKÓW Z ECO-LABEL

Znak Eco-label promuje wyroby przyjazne środowisku. Jest alternatywą dla państwowych ekologicznych znaków towarowych krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej. Gwarantuje określoną jakość produktów poza politycznymi granicami państw członkowskich. Znak Eco-label dotyczy wszystkich produktów z wyłączeniem żywności, napojów, sprzętu medycznego oraz farmaceutyków.

Farby dla alergików – proces weryfikacji produktów

Wszystkie produkty wyróżnione znakiem Eco-label przechodzą badania atestacyjne skupiające się na stopniu obciążenia środowiska. Badania te dotyczą: pozyskiwania surowców pierwotnych, produkcji, pakowania i transportu, użytkowania produktu i utylizacji. Na każdym etapie badań oceniane są następujące aspekty: produkcja odpadów, zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza, emisja hałasu, zużycie zasobów naturalnych i energii oraz wpływ na ekosystemy.

Farby, które zostały wyróżnione znakiem Eco-label nie zawierają toksycznych ani rakotwórczych substancji. Bezwzględnie zabronione jest użycie związków metali ciężkich oraz substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Podczas produkcji ograniczono emisję siarki, a bieltytanowa, która jest jednym z surowców do produkcji farb, także została wytworzona przy zminimalizowanej emisji szkodliwych substancji. Farby z Eco-label zawierają czytelną informację na temat składowania, postępowania z płynnymi resztkami oraz czyszczenia narzędzi.

Szwedzkie farby Beckers

Skandynawia kojarzy nam się z czystą, nieskażoną przyrodą i wysoką świadomością społeczną w zakresie ekologii. Dlatego też szwedzki producent farb Alcro-Beckers AB posiada swoim portfolio 28 produktów wyróżnionych znakiem Eco-label. W stosunku do pozostałych producentów europejskich daje to firmie pozycję lidera. Na rynku polskim dystrybuowanych jest 9 produktów posiadających znak Eco-label.

Wyślij do nas wiadomość


  Zobacz także inne wpisy na blogu

  26.03.2024

  Remonty biur – droga do nowego oblicza firm

  Remonty biur – droga do nowego oblicza firm Biuro, tak samo jak każde inne pomieszczenie robocze, na przestrzeni czasu może [...]

  Sprawdź teraz

  02.02.2024

  Sucha zabudowa

  Sucha zabudowa Budowa własnego mieszkania, wystarczającego możliwie na jak najdłużej, dla wielu jest życiowym kamieniem milowym. Zanim jednak trafi ono [...]

  Sprawdź teraz

  02.02.2024

  Sufity podwieszane

  Sufity podwieszane Sufit jest największą płaszczyzną widoczną w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jego wygląd bardzo często decyduje o pierwszym wrażeniu bądź [...]

  Sprawdź teraz