DYSTRYBUCJA

 NAJLEPSZE farbY do wnętrz i na elewacje

W DOSKONAŁYCH cenach.

 Stacja barwienia - 15 000 kolorów od Ręki

Imitacje piaskowca

Piaskowiec naturalny jest szeroko stosowany w  budownictwie, najczęściej występuje w płytach, płytkach, kamieniach (łupanych) i innych elementach stosowanych w budownictwie. Podobnie jak trawertyn jego stosowanie wiąże się z pewną grubością, a w przypadku elementów łukowych - akceptacją wielu połączeń, lub zastosowania drogich elementów toczonych.

Istnieje kilka technik dekoracyjnych pozwalających uzyskać fekt naturalnego piaskowca. Zwykle są to materiały posiadające pewne uziarnienie bazujące na spoiwie z żywic sztucznych. Osiągnięty efekt końcowy w głównej mierze zależy od sposobu aplikacji, zastosowanych pigmentów i wybranego uziarnienia. Wprawny aplikator może wykonać imitację prawie niemożliwą do odróżnienia od naturalnego kamienia.

Techniki i materiały imitujące piaskowiec nadają się też doskonale do wykonywania wszelkiego typu innych kamieni. Kamień ciosany, łupek, stara ściana, itp. Ograniczenie występuje tylko jedno: wyobraźnia. Ze swej natury wykończenie jest matowe, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby było w połysku. (Patrz: Opalizacje)

CAROLINA SANDSTONE

Carolina Sandstone jest białą masą akrylową, która pozwala stworzyć imitację piaskowca lu postarzonego piaskowca lub np. kamieni ciosanych. Wykonaną powierzchnię dekoracyjną zwykle zabezpiecza się matowym lub półmatowym lakierem zabezpieczającym.

Przykłady wyglądu możliwych powierzchni:

Kolorystyka może być dowolna, zwykle jednak, ze względu na zamierzone podobieństwo do piaskowca najczęściej stosuje się wszelkie odcienie żółtego, ochry, brązu...

  TECHNIKI DEKORACYJNE  HOME 

SPRZEDAŻ

 


 Zapraszamy na zakupy !


Bielsko-Biała ul. 1-Maja 19


Centrum Koloru - sklep, mieszalnia


Pon

7.00-18.00

Wt-Pt

8.00-16.30

Sb

9.00-12.30


Tel.:

- 33 819 35 58 wew.6 

- 531 133 939

- 501 538 565


Wzorcownia elewacji i dekoracji


Pn-Pt

8.00-16.00

         

PROMOCJE

Super cena dla wykonawców

 

-25 % rabat

w opakowaniach 9Ltr


NOWOŚCI


Tikkurila Optiva 3 CERAMIC


Farba ceramiczna o doskonałej odporności na mycie i szorowanie


StoColor Titanium


Doskonała farba  jednokrotnego krycia do wnętrz firmy STO