DYSTRYBUCJA

 NAJLEPSZE farbY do wnętrz i na elewacje

W DOSKONAŁYCH cenach.

 Stacja barwienia - 15 000 kolorów od Ręki

TIKKURILA
Dlaczego właściwie Tikkurila?


TIKKURILA INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Marka Tikkurila chcąc spełnić oczekiwania użytkowników nieustannie oferuje innowacyjne rozwiązania. 

Starania te doceniane są przez konsumentów oraz profesjonalistów rynku budowlanego.  


 O wysokiej jakości mówią otrzymane nagrody: LAUR KONSUMENTA LIDER DEKADY 2004 - 2014. MARKA WYSOKIEJ REPUTACJI PREMIUM BRAND 2014. BRĄZOWA BUDOWLANA MARKA ROKU 2014  Ekologiczne farby z certyfikatem EU Ecolabel - piękne wnętrza w zgodzie z naturą

Dla marki Tikkurila dbałość o komfort życia oraz środowisko naturalne jest szczególnie istotną zasadą działania.  Farby do wnętrz Tikkurila Optiva otrzymały właśnie certyfikat EU Ecolabel, który przyznawany jest przez niezależnych ekspertów i obowiązuje w 25 krajach Unii Europejskiej.  Dla jego uzyskania konieczne jest spełnienie najwyższych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu: od zaopatrzenia w naturalne pigmenty, poprzez produkcję, dystrybucję i użytkowanie, aż po bezpieczną utylizację odpadów. Farby oznaczone ‘europejskim kwiatkiem’ nie zawierają substancji toksycznych ani rakotwórczych.  Także pigmenty używane w systemie kolorowania Avatint produkowane są zgodnie z najwyższymi wymaganiami ekologicznymi - nie zawierają lotnych związków organicznych.

Farby dla alergików

Rekomendowane przez PTA Problem alergii jest coraz bardziej powszechny, zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Do licznych alergenów, które znajdują się w naszym otoczeniu mozna zaliczyć także niektóre składniki farb.

Specjaliści z Tikkurila Polska S.A. nieustannie prowadzą badania i szukają nowych rozwiązań przyjaznych zdrowiu i środowisku.  Owocem tych badań są farby rekomendowane m.in. osobom szczególnie wrażliwym i ze skłonnościami do alergii.

Farby zostały przebadane pod nadzorem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego pod kątem zawartości substancji zakwalifikowanych jako uczulające. Pozytywny wynik tych badań był podstawą do udzielenia naszym produktom odpowiedniej rekomendacji PTA.  Dzięki niej, każdy klient poszukujący w pełni bezpiecznej i najlepszej farby dla alergików, otrzymuje dodatkową gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Farby posiadające atest PTA, oznaczone zostały specjalnym symbolem graficznym, co pomaga w ich lepszej identyfikacji na półce w sklepie.

Produkty dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej (ponad 13 tysięcy kolorów), co pozwala stworzyć dowolną aranżację wnętrza.  Jest to szczególnie istotne, gdy stoi przed nami zadanie, jakim jest pomalowanie pokoju dziecięcego będącego miejscem zabaw i odpoczynku.

Zdrowe farby - ograniczona do minimum zawartość LZO w farbach Tikkurila Optiva


Doskonała jakość, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko naturalne - to priorytety, którymi kierujemy się przy opracowywaniu produktów przyjaznych dla otoczenia i zdrowia użytkownika.  Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, farby z linii Tikkurila Optiva zawierają minimalną ilość lotnych związków organicznych: < 5 g/l LZO – sześciokrotnie poniżej wymaganej normy; kat. A/a.
Co więcej, ilość LZO w farbie podkładowej Tikkurila Optiva Primer jest bliska zeru (< 2 g/l).

Lotne związki organiczne (LZO) są substancjami chemicznymi, które wraz z tlenkami azotu, tlenkami węgla oraz dwutlenkiem siarki stanowią główne źródło zanieczyszczenia środowiska. Wytwarzane są podczas wielu procesów przemysłowych, chemicznych, spożywczych i innych. Substancje te uznawane są za niebezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego, bowiem mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie (mogą powodować reakcje alergiczne, a niektóre z nich klasyfikowane są jako substancje rakotwórcze).  Dlatego też ich emisja podlega rygorystycznej kontroli i musi spełniać odpowiednie standardy emisyjne.

W Polsce tematykę LZO w przemyśle związanym z farbami reguluje Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 29 marca 2012 r.  Dokument ten określa co kryje się pod pojęciem Lotnego Związku Organicznego, podaje dopuszczalne zawartości LZO w farbach i lakierach oraz klasyfikuje wyroby do odpowiednich kategorii z uwzględnieniem maksymalnych zawartości LZO dla produktu gotowego do użycia.  Wskazuje również jakie informacje muszą być zawarte na etykiecie produktu.


SPRZEDAŻ

 


 Zapraszamy na zakupy !


Bielsko-Biała ul. 1-Maja 19


Centrum Koloru - sklep, mieszalnia


Pon

7.00-18.00

Wt-Pt

8.00-16.30

Sb

9.00-12.30


Tel.:

- 33 819 35 58 wew.6 

- 531 133 939

- 501 538 565


Wzorcownia elewacji i dekoracji


Pn-Pt

8.00-16.00

         

PROMOCJE

Super cena dla wykonawców

 

-25 % rabat

w opakowaniach 9Ltr


NOWOŚCI


Tikkurila Optiva 3 CERAMIC


Farba ceramiczna o doskonałej odporności na mycie i szorowanie


StoColor Titanium


Doskonała farba  jednokrotnego krycia do wnętrz firmy STO