DYSTRYBUCJA

 NAJLEPSZE farbY do wnętrz i na elewacje

W DOSKONAŁYCH cenach.

 Stacja barwienia - 15 000 kolorów od Ręki

Farby dla alergików


FARBY Z REKOMENDACJAMI

POLSKIEGO TOWARZYSTWA ALERGOLOGICZNEGO

Alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku: obecnie na dolegliwość tę cierpi od 10-30 procent populacji. Grupą szczególnie podatną na alergie są dzieci. Szacuje się, że za trzy lata już co drugi maluch będzie alergikiem. Dlatego tak istotne staje się stosowanie produktów bezpiecznych - czyli nie zawierających w swoim składzie alergenów. Zasada ta dotyczy także farb.

Z myślą o alergikach Beckers wprowadził specjalne produkty wodorozcieńczalne, nie zawierające żadnych substancji uczulających. Mogą więc być używane do malowania ścian w pokojach dziecięcych, żłobkach, przedszkolach, szpitalach, czyli w pomieszczeniach, w których czynniki uczulające nie powinny występować.

Farby dla alergików marki Beckers zostały z pozytywnym wynikiem przebadane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, jako spełniające restrykcyjne wymogi dotyczące ochrony przed alergią. Potwierdza to czytelna informacja na opakowaniu: Farba rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne i logotyp Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne zbadało i udzieliło rekomendacji na wiele produktów marki Beckers i Tikkurila.


Oto kilka zasad, które pozwolą urządzić pokój alergika:


* Ściany muszą być suche, aby uniknąć zagnieżdżania się grzybów pleśniowych

* Wszystkie szczeliny należy starannie wypełnić, aby zapobiec osadzaniu się kurzu

* Do malowania ścian zaleca się używać tylko rekomendowanych farb dla alergików

* Wystające framugi drzwi należy często odkurzać i dokładnie wycierać wilgotną ściereczką

* Tapety z odstającymi brzegami należy całkowicie usunąć

* Nowe tapety należy często wycierać wilgotną ściereczką

* Podłoga powinna być pokryta materiałem, który łatwo się zmywa

* Zaleca się usunąć wszystkie zbędne meble z pokoju

* Łóżko powinno być drewniane lub metalowe

* Materace powinny być wykonane z gąbki i zaopatrzone w pokrowiec umożliwiający ścieranie kurzu

* Pokój alergika należy sprzątać co najmniej raz dziennie


Dokonując zakupów możemy wpływać na nasze otoczenie i świat, w którym żyjemy. Poprzez świadomy wybór produktów wytworzonych w sposób bezpieczny dla środowiska, bezpośrednio przyczyniamy się do jego ochrony. 

FARBY Z ECO-LABEL 

Znak Eco-label promuje wyroby przyjazne środowisku. Jest alternatywą dla państwowych ekologicznych znaków towarowych krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej. Gwarantuje określoną jakość produktów poza politycznymi granicami państw członkowskich. Znak Eco-label dotyczy wszystkich produktów z wyłączeniem żywności, napojów, sprzętu medycznego oraz farmaceutyków.

Proces weryfikacji produktów 

Wszystkie produkty wyróżnione znakiem Eco-label przechodzą badania atestacyjne skupiające się na stopniu obciążenia środowiska. Badania tedotyczą: pozyskiwania surowców pierwotnych, produkcji, pakowania i transportu, użytkowania produktu i utylizacji. Na każdym etapie badań oceniane są następujące aspekty: produkcja odpadów, zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza, emisja hałasu, zużycie zasobów naturalnych i energii oraz wpływ na ekosystemy. 

Eco-label a farby 

Farby, które zostały wyróżnione znakiem Eco-label nie zawierają toksycznych ani rakotwórczych substancji. Bezwzględnie zabronione jest użycie związków metali ciężkich oraz substancji szkodliwych dla zdrowia iśrodowiska naturalnego. Podczas produkcji ograniczono emisję siarki, a bieltytanowa, która jest jednym z surowców do produkcji farb, także zostaławytworzona przy zminimalizowanej emisji szkodliwych substancji. Farby z Eco-label zawierają czytelną informację na temat składowania, postępowania z płynnymi resztkami oraz czyszczenia narzędzi. 

Szwedzkie farby Beckers 

Skandynawia kojarzy nam się z czystą, nieskażoną przyrodą i wysoką świadomością społeczną w zakresie ekologii. Dlatego też szwedzki producent farb Alcro-Beckers AB posiada swoim portfolio 28 produktów wyróżnionych znakiem Eco-label. W stosunku do pozostałych producentów europejskich daje to firmie pozycję lidera. Na rynku polskim dystrybuowanych jest 9 produktów posiadających znak Eco-label.

SPRZEDAŻ

 


 Zapraszamy na zakupy !


Bielsko-Biała ul. 1-Maja 19


Centrum Koloru - sklep, mieszalnia


Pon

7.00-18.00

Wt-Pt

8.00-16.30

Sb

9.00-12.30


Tel.:

- 33 819 35 58 wew.6 

- 531 133 939

- 501 538 565


Wzorcownia elewacji i dekoracji


Pn-Pt

8.00-16.00

         

PROMOCJE

Super cena dla wykonawców

 

-25 % rabat

w opakowaniach 9Ltr


NOWOŚCI


Tikkurila Optiva 3 CERAMIC


Farba ceramiczna o doskonałej odporności na mycie i szorowanie


StoColor Titanium


Doskonała farba  jednokrotnego krycia do wnętrz firmy STO